CAUTA MEDICAMENTE:

Webmagnat

<< Inapoi la lista de prospect-medicamente

Prospect Maximum streng sinus, comprimate




Compozitie - Maximum streng sinus, comprimate
1 comprimat contine: Paracetamol 500 mg; Pseudoefedrina clorhidrat 30 mg.

Actiune terapeutica - Maximum streng sinus, comprimate
Maximum Strength Sinus Relief, prin cei doi ingredienti activi - paracetamol si pseudoefedrina - determina decongestionarea nazosinusala si ameliorarea simptomatologiei dureroase din cadrul sinuzitelor si afectiunilor respiratorii alergice sau virale. Asocierea efectului decongestionant nazosinusal al pseudoefedrinei cu efectul analgetic, antipiretic si slab antiinflamator al paracetamolului confera potenta maxima produsului.

Indicatii - Maximum streng sinus, comprimate
Sinuzite, rinosinuzite; afectiuni respiratorii alergice si virale.

Mod de administrare - Maximum streng sinus, comprimate
Adulti si copii peste 12 ani:" 2 comprimate/6 ore; maxim 8 comprimate /zi. Sub 12 ani: "conform recomandarii medicului.

Contraindicatii - Maximum streng sinus, comprimate
Alergie la paracetamol sau pseudoefedrina; cardiopatii, HTA; afectiuni tiroidiene, diabet; adenom de prostata; sarcina, lauzie.

Reactii adverse - Maximum streng sinus, comprimate
La doze in exces: iritabilitate sau somnolenta, ameteli. Daca in 3 zile simptomatologia nu cedeaza se recomanda consult medical.

1 comprimat contine: Paracetamol 500 mg; Pseudoefedrina clorhidrat 30 mg. Maximum Strength Sinus Relief, prin cei doi ingredienti activi - paracetamol si pseudoefedrina - determina decongestionarea nazosinusala si ameliorarea simptomatologiei dureroase din cadrul sinuzitelor si afectiunilor respiratorii alergice sau virale. Asocierea efectului decongestionant nazosinusal al pseudoefedrinei cu efectul analgetic, antipiretic si slab antiinflamator al paracetamolului confera potenta maxima produsului.))) Indicatii Sinuzite, rinosinuzite; afectiuni respiratorii alergice si virale. )))Mod de administrare Adulti si copii peste 12 ani:" 2 comprimate/6 ore; maxim 8 comprimate /zi. Sub 12 ani: "conform recomandarii medicului. )))Contraindicatii Alergie la paracetamol sau pseudoefedrina; cardiopatii, HTA; afectiuni tiroidiene, diabet; adenom de prostata; sarcina, lauzie. La doze in exces: iritabilitate sau somnolenta, ameteli. Daca in 3 zile simptomatologia nu cedeaza se recomanda consult medical.
1px
<< Inapoi la lista de prospect-medicamente